charakteristika (mOjE twoRbA)

14. ledna 2008 v 20:47 | DaNNy |  Já jÁ Já
Městská ulička pohlcená stínem se zdá být na první pohled tmavá. V horkém dnu kdy slunce na bleděmodré obloze pálí na střechy domů, v úzké uličce vznikl stín. Veškerý sluneční svit a jas z jinak zašedlé uličky zmizel. Tento stín však není tmavý a studený, naopak má teplý matný odstín slunce. Šed se ztrácí. Zpestřením v celkově jednoduchého odstínu je zářivá červeň rozkvetlých květů muškátů visících z květináčů zavěšených na okapech střech. Stejně tak i malé reklamní billboardy umístěny na kamenné dlážděné zemi, položené u vchodu do obchůdku s novinami, jejichž listy vykukují zpoza rohů vchodu, v jednom z řady malých domků. Domky navazující jeden na druhý mají velmi zastaralý zevnějšek. Jsou to stavby z cihel s lehkou omítkou šedé či béžové barvy. Místo je liduprázdné. Pouze na konci uličky je vidět postávající houf lidí, lehce oděných v letních šatech. V pozadí daleko za těmito lidmi se rozprostírá zeleň stromů, mezi nimi střechy domků.
Právě ten teplý odstín je mi na pohled velmi příjemný, cítím z něj sálat teplo letních slunečných měsíců. Typická ulička přímořských zemí jadranu ve mně vzbuzuje vzpomínky na letní dovolenou u moře. Světlo slunečních paprsků dopadajících na střechy domů mě naplňují energií. Zpustlost uličky je však malinko smutná, na druhou stranu klidná atmosféra svádí k relaxaci, odpočinku mysli. Stará fasáda domků poukazuje na to, že se domy po dlouhou dobu nikdo nesnaží udržovat. Působí svým barevným sladěním jednoduše až nezajímavě. Jenže právě tento styl je zde jedinečný a výstižný pro toto místo, přesně se sem hodí. Prosvícení jednoduchosti pestrobarevnou flórou rozkvetlých květin je jakýmsi světýlkem ve tmě, které okolní svět prozáří. Přítomnost lidí v dáli ruší úplný pocit prázdnoty. Otevřené okenice na domech mi dokazuje, že se uprostřed prázdnoty ukrývá život.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 www.doplnky-fitness.cz www.doplnky-fitness.cz | Web | 20. ledna 2009 v 19:01 | Reagovat

Hele omlouvám se za reklamu, ale našel jsem docela dost dobrej web: www.doplnky-fitness.cz, najdete tam všechno od doplňků výživy až po profi fitness vybavení takže to určitě zkuste, stačí když kliknete na web a jste tam

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama